Doğunun Nabzı Haber Portalı

7.8. Milyar Dolarlık Dev Anlaşma

7.8. Milyar Dolarlık Dev Anlaşma
20 Aralık 2020 - 14:48
TORKAM Holding ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti arasındaki 7.8 milyar dolarlık anlaşma, TORKAM başkan yardımcılığı görevini de yürüten, Şengün & Partners Avukatlık Ortağı Avukat Tahir Erkin Pekçetin’in koordinasyonu ile tamamlandı.
Afrika’nın en büyük ikinci ülkesi olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Türkiye’nin önde gelen müteahhit şirketlerinden olan TORKAM Holding arasında 7.8 milyar dolarlık iş anlaşması İstanbul’da yapıldı.
Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Büyükelçi, Nicolas Serge Kazadi, Arazi İşleri Bakanı Molendo Sakombi, SOKIMO Madencilik Başkanı CEO Augustin Mpela ile Torkam Holding İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli 7.8 milyar dolarlık anlaşmaya İstanbul Ritz Carlton’da düzenlenen medya katılımının geniş olduğu bir törende imza attı.
Cezayir’den sonra Afrika’da yapacakları projeleri Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile 7.8 milyar dolarlık iş anlaşması ile duyuran Torkam Holding İcra Kurulu Başkanı Dereli, müteahhitlik sektöründeki 30 yılı aşkın deneyimleriyle Türkiye’deki tecrübemizi dünyaya taşıyarak ülkemize katma değer sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.
Demokratik Kongo Cumhuriyeti Arazi İşleri Bakanı Molendo Sakombi, Türkiye’nin başta inşaat ve gayrimenkul olmak üzere her alandaki başarısı bizi fazlasıyla etkilemektedir. Torkam Holding’in teknik ve finans kapasitelerinden eminiz. sosyal konut sorununu yapmış olduğumuz anlaşma ile çözeceğiz.”Yapmış olduğumuz sözleşmelerden mutluyuz. En kısa sürede çalışmalara başlamak istiyoruz” dedi.
Av. Tahir Erkin Pekçetin, Afrika da proje geliştirmenin ve proje anlaşmalarının birtakım hukuki ve teknik özellikler arz ettiğini, bu proje ile bu konularda çok önemli bir know-how sahibi olduklarını belirtti. Covid 19 getirdiği zor şartlara rağmen 9 aydır fiziki ziyaretlerde geliştirilen projede, yer alan özveri ile çalışan tüm proje takımına teşekkür etti.  Ülke ekonomisine ve tüm paydaşlarının işlerinin geliştirilmesi hususunda proje ekibi ile katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti.
Şengün & Partners Avukatlık Ortaklığı kurucu ortağı Av. Nedim Korhan Şengün, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki iş ilişkilerine örnek olacak proje hakkında bir Türk şirketinin bu güne kadar Afrika ülkeleriyle yaptığı en büyük anlaşma olduğunu söyledi.

windows 7 pro lisans

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.