Akılalmaz iddia: Çinli hackerlar koronavirüsü araştıran merkezleri hedef aldı « Doğunun Nabzı Haber Portalı

3 Ekim 2022 - 21:35

Akılalmaz iddia: Çinli hackerlar koronavirüsü araştıran merkezleri hedef aldı

ABD’li bazı güvenlik kurumları tarafından iddia edilen habere göre, koronavirüs hakkında araştırma yapan kuruluşların Çinli hackerlar tarafından hedef alındı.

Akılalmaz iddia: Çinli hackerlar koronavirüsü araştıran merkezleri hedef aldı
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2020 - 3:34

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve İç Güvenlik Bakanlığı, Kovid-19 virüsü üzerinde aşı, tedavi veya test çalışmaları yapan araştırma merkezlerine uyarılarda bulundu.

Çin yönetimi ile bağlantılı olduğu düşünülen Çinli hackerların virüs konusunda araştırma yapan kurumları hedef aldığı belirtilen uyarıda, ABD’li kurumlardan verilerini korumak adına ekstra güvenlik önlemleri almaları ve potansiyel tehdidin farkında olmaları istendi.

ÇİN’İN HAMLESİ ABD’NİN KORONA MÜCADELESİNİ TEHLİKEYE ATTI

FBI ayrıca potansiyel tehdit konusunda halkın farkındalığını artırmak için uyarı yayınladıklarını ve önümüzdeki günlerde ek teknik detayların açıklanacağını duyurdu.

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı da konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, Çin’in bu sektörleri hedef almasının ABD’nin Kovid-19 ile mücadelesini tehlike altına attığını bildirdi.

Açıklamada, “Bu duyuru, araştırma kuruluşları ve Amerikan halkı arasındaki farkındalığı artırmayı ve potansiyel hedeflere kaynak ve rehberlik sağlamayı amaçlamaktadır.” ifadelerine yer verildi.