Doğunun Nabzı Haber Portalı

ALLAH’LA DOSTLUK NASIL KURABİLİRİM? – 3

ALLAH’LA DOSTLUK NASIL KURABİLİRİM? – 3
Hayrunnisa
Hayrunnisa( hayrunnisa@gmail.com )
13 Temmuz 2020 - 11:59

Evet, “ En son ne zaman”la başlayan bir dizi soru soralım kendimize. En yakınımızdaki dostlarımızdan hatta en küçüklerinden başlayalım, çocuklarımızdan, yeğenlerimizden, komşu çocuklarından…

 1. En son ne zaman çocuğunuza şöyle içtenlikle sarıldınız, başını dizinizde okşayarak uyuttunuz?
 2. En son ne zaman yeğenlerinize ellerinizde birer çikolata veya birer paket bisküvi, vs ile gittiniz?
 3. En son ne zaman evinize giderken bahçede oynayan komşu çocuklarına selam verdiniz, ayağınıza gelen topu çalımlayarak aralarına girdiniz?
 4. En son ne zaman komşunuza pişirdiğiniz yemekten bir tabak verdiniz?
 5. En son ne zamanpencerenizin kenarına sadaka niyetiyle, ıslatılmış ekmek parçaları koydunuz aç kuşlar için?
 6. En son ne zaman bindiğiniz bir taşıtta bir yaşlıya yer verdiniz?
 7. En son ne zaman annenizi veya kayınvalidenizi aradınız, ziyaretine gittiniz?
 8. En son ne zaman babanıza veya kayınbabanıza bir çift çorap aldınız veya rahmete gitmişlerse onlar için af ve mağfiret dilediniz Rabbimizden?
 9. En son ne zaman eşinize ”Allah seni başımızdan eksik etmesin. Sen olmazsan ne yapardık?” dediniz?
 10. En son ne zaman bir taziye sebebiyle bir yere gittiniz ( Salgın yüzünden bu aralar gidemiyoruz, o halde sorumuzu şöyle değiştirelim); telefon açtınız?
 11. En son ne zaman hasta olan bir arkadaşınızı aradınız?
 12. En son ne zaman sizi kıran bir arkadaşınıza, Allah rızası için gülümseyerek selam verdiniz ve onu belki de uzun bir süredir görmediğiniz için özlediğinizi söylediniz?
 13. En son ne zaman üst katınızda oturan ve sizi bir komşu olarak rahatsız eden insanları size çaya davet ettiniz; veya onlarla ilgili olumsuz bir olay için geçmiş olsuna gittiniz ve olay karşısında gerçekten üzüldüğünüzü belli ettiniz ve yardım önerdiniz?
 14. En son ne zaman bir arkadaşınızın derdiyle dertlendiniz ve çözümü için onunla ortak hareket edip gecenin belli bir yarısında uyanıp Çözüm Sahibinin dergahında el açtınız?
 15. En son ne zaman sizin veya eşinizin uzakta oturan halanızı, teyzenizi, amcanızı, dayınızı veya aynı okuldan mezun olduğunuz sınıf arkadaşınızı telefonla aradınız; ve onlara aslında sürekli aklınızda olduğunu ve onları özlediğinizi, sevdiğinizi söylediniz?

Bu tip soruları sizler arttırabilirsiniz. Hatta önereceğimiz ikinci yolla ilgili olarak bunu aile bireyleriyle birlikte bir liste haline getirebilir; listenizin ne kadar uzun olduğuna şahit olup vakit geçirmeden çözümler için adımlar atabilirsiniz.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.