Doğunun Nabzı Haber Portalı

BAŞIMIZA GELENLERDE NEDEN HEP OLUMSUZLUK ARARIZ ?

BAŞIMIZA GELENLERDE NEDEN HEP OLUMSUZLUK ARARIZ ?
Hayrunnisa( hayrunnisa@gmail.com )
03 Mayıs 2021 - 10:32

İnsanoğlunun başına gelen her olumsuz işte hemen modu düşer. Sanki kendi başına gelenler hiç kimsenin başına gelmemiştir.

Bizler bu dünyaya imtihandan geçmek için geldiğimizi çok çabuk unutuyoruz. Hele son yıllarda tamamen yok saymışız da haberimiz yok kendimizden. Eminim ki sorsan mangalda kül bırakmayacak kadar da dindarızdır. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bir yandan şikayet üstüne şikayet kendi hayatından, öte yandan öldüresiye bir eleştiri hali İslamı yaşadığını söyleyenleri.

Pandemi sebebiyle tam kapanmadan bahsedeceğiz. Sanki bizi canlı canlı mezara koydular da üstümüze kürek kürek toprak attılar. Halbuki Rabbimiz daha çok ibadet edip kalan zamanımızda bari artılarla gitmemizi murad etmiş olabilir. Nedir bu sokak aşkımız? Nedir bu evlerimizden kaçıp kurtulma hissimiz?

Mübarek Ramazanda böyle bir lütuf ihsan eden Rabbimize, şükür babında Fatihalar okumamız gerekirken, bizler sanki aç kalacakmışız, evlerimizde soluklanacak oksijen bulamayacağız gibi bir telaşa düşüyoruz.

Halbuki uzun zamandır üzeri toz tutan, dünya işleri için koşuşturmaktan vakit bulup da açıp okuyamadığımızı söylediğimiz Kutsal Kitabımıza dokunma, onu hissetme, sayfaları koklayarak, yüzümüze sürerek okuma zamanıdır. Hem bir işe yetişme telaşımız da yok.

Allah ahirette öne süreceğimiz tüm bahaneleri teker teker bertaraf ediyor farkında değil miyiz? Hele son 10 güne girdiğimiz şu zamanlarda eğer evde otururken vakit öldürüyorsak veyl olsun bize.

Daha fazla Kuran’ı Kerim okumalı, Mealinden daha fazla faydalanmalıyız. Dilimizden Esmalar dökülse ne olur ?

Daha fazla sevap içeren faaliyetler-yetim ve dul insanların yaşadığı evlere mutlaka yemek veya tatlı yapıp götürme (bakmayın tam kapanma dediklerine yürüme mesafesi her yere de gidebiliyoruz), defalarca izlemiş olsanız bile (ki insanoğlu nisyanla maluldür) peygamber hayatlarıyla ilgili çevrilmiş pek çok film izleme –yapılabilir. Yeter ki biz samimice isteyelim Allah neler neler çıkaracaktır karşımıza.

Rabbimiz, şüphe yok ki bizler kendimize zülm ettik, etmeye de devam ediyoruz. İçimizdeki razı olduğun kulların hatırına bizlere izan ver. Bizleri affet…

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.