Doğunun Nabzı Haber Portalı

BATMAN ASKON ‘DAN KAN VE PLAZMA BAĞIŞI

BATMAN ASKON ‘DAN KAN VE PLAZMA BAĞIŞI
07 Eylül 2020 - 10:18

Kızılay Batman Kan Merkezi’nin, koronavirüs salgını nedeniyle azalan kan stoklarının yeniden istenilen seviyelere gelmesi için yaptığı çağrılar Batmanlılar tarafından karşılıksız bırakılmıyor.

Kızılay Batman Kan Merkezi’ne giderek kan ve plazma bağışında bulunan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman Şubesi Başkanı M.Selman Nasıroğlu ve yönetim kurulu üyeleri herkesi bu süreçte Kızılay’a destek vermeye çağırdılar.

Kan vermeye gelen ASKON Batman Şubesi Yönetim Kurulu’na Kızılay Batman Kan Merkezi Müdürü Dr Hakkı İpek yakın ilgi gösterdi.

“Kan bağışına ihtiyaç var”

Ziyarette konuşan Kızılay Batman Kan Merkezi Müdürü Dr Hakkı İpek , korona virüse yakalanma kaygısı yüzünden salgın sürecinde kan bağışlarının azaldığını belirterek, “Biz burada her türlü tedbiri aldık. Kan bağışına gelecek vatandaşlarımızın hiçbir şüphesi olmasın Kan bağışının ne kadar hayati bir ihtiyaç olduğunu hatırlatarak, Batman lıları kan vermeye davet ediyorum. ASKON Batman Şubesi’nin de gösterdikleri bu örnek davranıştan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Kan bağışı kutsal bir görev”

ASKON Batman Şubesi Başkanı M.Selman Nasıroğlu,yönetim kurulu ve tüm üyeleriyle birlikte startını verdikleri kan ve korona geçirmiş olanlardan plazma bağışı kampanyasının bir ay boyunca devam edeceğini söyledi.

“Bizler iş insanları olarak, bu ülkenin bize sağladığı imkanlarla ticaret yapıyoruz. Milli konularda ve dayanışma gerektiren durumlarda her zaman katkı sunmaya hazırız. Kan bağışı yapmak gerçekten çok kutsal bir görev. Bugün burada bu kampanyayı başlatırken, başta üyelerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizi Kızılay’a destek vermeye çağırıyorum” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.