reklam
reklam

BELEDİYE’DEN ‘İKON’ AÇIKLAMASI « Doğunun Nabzı Haber Portalı

8 Ağustos 2022 - 20:02

BELEDİYE’DEN ‘İKON’ AÇIKLAMASI

BELEDİYE’DEN ‘İKON’ AÇIKLAMASI
Son Güncelleme :

22 Haziran 2020 - 22:25

Batman Belediyesi, sosyal medyada yayımlanan “Batman’da kayyum Kürtçe uyarı ikonunu kaldırdı” haberi ile ilgili açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Bazı sosyal medya mecraları ile Kuzey Irak menşeli bir yayın kuruluşunda 21-22 Haziran 2020 tarihleri arasında yer alan “Batman’da kayyum Kürtçe uyarı ikonunu kaldırdı” başlıklı paylaşım ve haberlere ilişkin açıklama gereği duyulmuştur.
Öncelikle yapılan haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Haberde kullanılan fotoğraf ilimizdeki herhangi bir kavşağa ait değildir.
Haberde iddia edilen paylaşım ve haberlerin, yaklaşık bir yıl önce ilimizin değişik kavşaklarına yapılmış ancak, mevsimsel etkenler ve araç trafiği sonucu silinmiş olan işaretler ile ilgili olduğu tespit edilmiştir.
Haziran ayı içerisinde Belediyemiz tarafından ilimizdeki 350 yaya geçidinin tümü İçişleri Bakanlığı’nca uygulamaya konan Yaya Öncelikli Trafik Uygulaması gereği “Önce Yaya” ikonları yenilenmektedir. Haber ve paylaşımlar tamamen algı oluşturmaya yönelik olup, Belediye Başkanlığımızın bu konuda herhangi bir talimatları söz konusu değildir.”