Doğunun Nabzı Haber Portalı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Berber, kuaför ve güzellik salonları yeniden faaliyete geçti

Berber, kuaför ve güzellik salonları yeniden faaliyete geçti
355
12 Mayıs 2020 - 22:34

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeye göre berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlar maske kullanacak, müşteriler ise işleme göre maskeyi çıkarabilecek. Bu iş yerleri aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edemeyecek.

Kuaför ve berberlerin, yoğunluk oluşmasını engellemek amacıyla getirilen kurallara uyarak müşterilerini randevu ile ya da sırada bekleterek içeri aldıkları gözlendi. 

Kişiler arası sosyal mesafeyi koruyacak şekilde koltuk sayılarının azaltıldığı salonlarda müşteriler arasında birer koltuk boşluk bırakılmasına dikkat edilirken, 09.00-21.00 arasında hizmet verecek işletmelerde çalışanların ve müşterilerin maske ve eldiven taktığı görüldü.

42 yıllık berber mesleğini yürüten Hilmi Damlayıcı, koronavirüs tedbirinden ötürü yaklaşık iki aya yakın müşterilerinden uzak kalmanın ardında iş atmosferini müşterilerine daha sağlıklı bir ortam yaşatmak için, dijital ateş ölçüm makinası her müşteriye şeffaf naylon örtü ve tüm mesleki objeleri dezenfekte edip; göreve başlamanın ciddi sorumluluğuyla müşterilerine hizmet etmektedir. Hilmi usta “ bu vebadan ötürü dünya başka şekilde gelişecek artık. Doğayı hoyrat kullandık sonuçlarınıda hep beraber yaşıyoruz. Tüm mesleklere yeni tedbirler oluştu. Asıl olan gereken tedbirleri alıp hepimiz birbirimizden sorulmu olup sosyal fiziki mesafeyi gözardı etmemiz gerekir” şeklinde duygularını belirti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.