reklam
reklam
DOLAR31,1253% 0.27
EURO33,8433% 0.58
STERLIN39,5451% 0.42
FRANG35,3938% 0.45
ALTIN2.035,01% 0,12
BITCOIN1.604.851-1.217

Dini Allah İçin Anlatın Para İçin Değil…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dini Allah İçin Anlatın Para İçin Değil…

DİNİ ALLAH İÇİN ANLATIN PARA İÇİN DEĞİL

Son din mukaddes İslam dini üzerinde çok oyunlar oynanıyor. Kimisi siyasete alet ediyor, dinci geçinip din adı altında hem altını, emde bütün akrabalarının altını dolduruyorlar. Kimisi de İslam’ın ahlak ve edebine aykırı olmak üzere vaazlar verir, karşılığında para alırlar. Bu güzelim tertemiz dini, maalesef gençlerimizin, çocuklarımızın, gözünde karartıp onların dinden soğumasına neden oluyorlar. Eğer siz İslam dinini temsilen konuşuyorsanız din temiz ve pak bir dindir. Kendi keyif ve zevklerinize göre hareket ettiremezsiniz.

Gerek televizyon ekranlarında gerekse konferans salonlarında dini anlatmak için fiyatım bu kadardır, daha aşağı gelip bu vaazı vermem, yâda bu konferansa gelmem diyen din âlimlerine şahit oluyoruz. Böyle programlarda para istemeniz bir yana dursun o konferansı düzenleyen, genç ve çocuklarımızın dinini daha iyi öğrenmelerine sebep oldukları için sizin onlara para vermeniz lazım. Allah sizden razı olsun, bu vesileyle hem kendi bildiklerimizi unutmamış oluyoruz, hem de Allah katında görevimizi yapmış oluyoruz demeniz gerekir.

Yüce Allah kuranı kerim de şöyle buyurmaktadır: ’kendilerine Tevrat öğretilip te onunla amel etmeyenlerin hali ciltlerle kitap taşıyan eşeğin haline benzer. Cuma süresi 5.ayet

Dini parayla anlatırsanız iyi bilmenizi isterim ki o kazandığınız para bir gün yok olup gidecektir, karşılığını bu dünyada almış olacaksınız, şayet Allah rızası için anlatırsanız onun karşılığını da ahiret hayatında Allah katında bulursunuz. Ben kendim şahit oldum, çalıştığım işyerine gelip İncil kitabını bedava dağıtan, kendi dinlerinin yayılması için büyük çaba sarf eden Hristiyanlar gördüm. Ve hiç bir karşılık beklemeden bunu yapıyorlar. Aklı sadece parada olan İslam dini âlim ve ilahiyatçıları işte din böyle yayılır. Bakın değerli din adamları; gençlerimiz, çocuklarımız batıl inançların bataklığında batıp çıkıyorlar, imdat diyorlar. Yardım istiyorlar, duyun onların sesini! Hak yoluna girmelerine vesile olun. Her şey para değil bir insanın hidayetine sebep olmak dünyadaki her şeyden daha önemlidir.

Yüce Allah başka bir ayette şöyle buyurmaktadır: ’Allah’ın indirdiği kitaptan bir şey gizleyip de bununla biraz para alanlar gerçekten karınları dolusu ateşten başka bir şey yemezler. Kıyamet günü Allah onlara ne söz söyler, ne de kendilerini temize çıkarır. Onlara sadece acı veren bir azap vardır.

Siz değerli okuyuculara soruyorum: Allah rızası için din parayla anlatılır mı? Ancak bir dükkânın içindeki eşyalarını yâda kendine ait bir şeyi parayla verirsin dinin sahibi Allah’tır lütfen bu kısacık ömrümüzü heba etmeyelim. Allah’a emanet olun.

 

YORUM YAP