Doğunun Nabzı Haber Portalı

Erdoğan’ın açıklamasına saatler kala dolar satmaya başladılar! Bir bir TL’ye geçiyorlar

Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadeledeki kararlılığı, önümüzdeki yarın açıklanacak reform paketi ile ilgili beklentiler ve yabancı finans kuruluşlarının büyüme tahminlerini artırıp kur hedeflerini aşağı çekmesi, yerli yatırımcıyı da harekete geçirdi. Açıklanan rakamlara göre Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 2,25 milyar dolar azaldı.

Erdoğan’ın açıklamasına saatler kala dolar satmaya başladılar! Bir bir TL’ye geçiyorlar
2
12 Mart 2021 - 8:57

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ekonomi yönetiminin bir süredir ilgili tüm taraflarla yaptığı istişareler sonucunda hazırlanan Ekonomik Reform Paketi yarın açıklanacak
 Rerform paketi toplantısında Erdoğan, uluslararası yatırımcılara Türkiye daveti yapacak. Pakette son dönemde ekonomi yönetiminin sık sık tekrarladığı mali disiplin vurgusu öne çıkacak. Bu kapsamda pakette kısa, orta ve uzun vadede mali disiplini güçlendirecek kapsamlı kamu maliyesi politikalarına dönük hedefler yer alacak.

Ekonomi yönetiminin son dönemde attığı adımlarla TL güç kazanırken dolar mevduatlarında da ciddi düşüş yaşanmaya devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 2 milyar 252,3 milyon dolar düşüş göstererek, bir önceki hafta 232 milyar 676,3 milyon dolar olan yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 5 Mart ile sona eren haftada 230 milyar 424,3 milyon dolara geldi.

Ekonominin gözü Cuma gününde! 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.