reklam
reklam

EY RTÜK YETKİLİLERİ! « Doğunun Nabzı Haber Portalı

28 Haziran 2022 - 19:08

EY RTÜK YETKİLİLERİ!

EY RTÜK YETKİLİLERİ!
Son Güncelleme :

09 Haziran 2020 - 16:43

Ey! Radyo Televizyon Üst Kurulu yetkileri: ‘Arka Sokaklar’ dizisi gibi kavga ve şiddet içeren, ‘Aşk-ı Memnu’ gibi hayasızlık kokan, ‘Survivor’ gibi ahlaksızlığı gözler önüne seren dizileri hiç mi görmüyorsunuz?

Yüzde 99’u Müslüman olan, birçok sahabenin yaşadığı bir ülkede bu rezalet filmlerin yayınlarını durdurma girişimlerinde ne zaman bulunacaksınız?

Her geçen gün gün gençlerimiz, çocuklarımız bu dizilerin yüzünden şiddet, kavga, nefret, ötekileştirme, edepsizlik, hayâsızlık ve rezaleti öğreniyorlar.

Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimize model olmak biz bütün büyüklerin görevidir. Ahlak bozucu, şiddet içeren, vakit öldüren diziler hepimizin çocuklarına zarar vermektedir.

Peygamberimiz(s.a.v) bir hadisi şerifte şöyle buyurmaktadır: “Hayâ imandandır, iman ise cennete götürür. Ahlaksızlık ise cefadandır. Cefa ise cehenneme götürür…” Tirmizi-Birr,

RTÜK başkanı Sayın Ebubekir Şahin’e sesleniyorum: “Lütfen bu ahlaksızlık kokan, şiddet ve nefret içeren, tamamıyla vakit öldüren dizilerin yayın akışını değiştirmek yâda onların yayınını durdurmakla bu ülke sınırları içinde yaşayan herkesin yüreğine su serpmiş olursunuz.  Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı çok yaygındır. Bunu tersine çevirmemiz lazım bana dokunmayan yılan yine yaşamazsın başkasına da dokunmasın mantığı ile hareket edelim. Bu gün bu dizilere önlem almazsanız yarın, onların önüne geçmek zor olacak. Allah’a emanet olun.”