reklam
reklam

Hazımsızlık zirve yaptı! Cumhuriyet ve BirGün’den rezil paylaşım « Doğunun Nabzı Haber Portalı

25 Mayıs 2022 - 18:54

Hazımsızlık zirve yaptı! Cumhuriyet ve BirGün’den rezil paylaşım

Türkiye, Ayasofya’nın 86 yıl sonra asli hüviyetine kavuşmasını büyük sevinçle karşılarken İslam düşmanı vesayetçi zihniyet de Müslümanlara nefret kusmaya başladı. BirGün gazetesi yazarı İbrahim Varlı tarihi günün sevincini yaşayan sarıklı cübbeli insanların videosunu paylaşıp

Hazımsızlık zirve yaptı! Cumhuriyet ve BirGün’den rezil paylaşım
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2020 - 8:46

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’inde 86 yıl sonra kılınan ilk cuma namazı ümmet için bayram ve Yunanistan gibi İslam düşmanı ülkeler için yas gününe dönüştü. 

350 bin kişinin Ayasofya’da cuma namazını kılması ve sonrasında yaşanan sevinç gösterilerini Birgün gazetesi yazarı İbrahim Varlı hazmedemedi. Hala eski Türkiye hayalinden uyanamamış olan Varlı, Yunan’ın dahi kullanmadığı ifadeleri Müslümanları aşağılamak için sarf etti. Varlı, Twitter’dan paylaştığı videoda “Ayasofya çıkışı… Bu yobazlar sanıyorlar ki memleketi onlara bırakacağız..”dedi.

MÜSLÜMANLARIN TEKBİRLERİNDEN RAHATSIZ OLDULAR

Türkiye ne zaman Batı’ya karşı dik duruş sergilese ve ne zaman kendi çıkarlarına uygun hareket etse Cumhuriyetin gazetesinin hazımsızlığı başlıyor. Cumhuriyet gazetesi bu kez de Ayasofya’nın ibadete açılması sonrası Müslümanların tekbir getirmesinden rahatsızlık duydu.