reklam
reklam

İl Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Valimiz Başkanlığında Yapıldı « Doğunun Nabzı Haber Portalı

29 Haziran 2022 - 03:12

İl Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Valimiz Başkanlığında Yapıldı

İl Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Valimiz Başkanlığında Yapıldı
Son Güncelleme :

18 Haziran 2020 - 23:20

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı İlimizde yürütülen çalışmalar ile ilave alınacak tedbirlerin görüşüldüğü  “İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı” ile “İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı” Valimiz Hulusi ŞAHİN başkanlığında aynı anda gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan KAPLAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer METE, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Vali Yardımcısı Ramazan FANİ, İl Emniyet Müdürü Köroğlu KIRAÇ, İl Jandarma Komutan Komutanı Albay İsa ÇAKMAK, Çevre Şehircilik İl Müdürü ve Belediye Bakan Yardımcısı Muzaffer ÖZKAN, İl Sağlık Müdür Dr. Hakan PAMUKÇU, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN,  Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Kubilay ATEŞAL, İl AFAD Müdürü Fevzi BAKIR, Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Şafi ÖZPERK, hastane başhekimleri, ilgili sağlık birim başkanları ile doktorlar katıldı.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ve yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantıda; 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS ve 27 Haziran Cumartesi ile 28 Haziran Pazar günü yapılacak YKS’de alınacak önlemler ile  maske takma, hijyen kuralları, sosyal izolasyon ve sosyal mesafe gibi konularda alınacak tedbirler ve yürütülecek çalışmalar görüşüldü.