Doğunun Nabzı Haber Portalı

‘İş dünyası hükümetten ciddi adımlar bekliyor’

‘İş dünyası hükümetten ciddi adımlar bekliyor’
30 Eylül 2020 - 18:29

TÜM-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan, Covid-19 ve Pandemi döneminde, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizin de ciddi sıkıntılar çektiğini ifade ederek, “Hükümetimizin sağlık sektöründe yaptığı yatırımları çok doğru ve isabetli buluyoruz. Ön görüsü açık, faydalı ve bir nebze olsun dünya kriterlerinden daha iyi bir Pandemi süreci sürdürüyor. Ekonomik olarak her vatandaş Pandemideki sıkıntılı bedeli ödemiştir, ödemeye de devam ediyor” dedi.

İş dünyasının ekonomisini canlı tutabilmek adına hükümetten sürdürülebilir bir ekonomi paketi, vergi barışı, maske cezalarının affı ve asgari ücret politikasında ciddi adımlar beklediklerini sözlerine ekleyen Seyhan, “Daha önceki açıklamamızda ekonomi önlemi ve stratejik plan konusunda gerekli adımların bir an önce atılmasını talep etmiştik. Hükümetimizin fedakârlıklarına karşılık her bireyin aynı duyarlılığı göstermesini bekliyoruz. Dış politikada başarılı olan hükümetimizi destekliyoruz” şeklinde konuştu.
AZERBAYCAN’A DESTEK
İç ve dış baskılara rağmen son derece rasyonel hamlelerle kritik eşiklerden geçen ülkemizi özellikle ekonomik anlamda kalkındırmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme gayretinde olduklarını ifade eden Seyhan sözlerini şöyle tamamladı; “İçerde pandemiyle, dışarıda da var olma mücadelesi veren, alan hakimiyetini arttıran hükümetimize destek her vatandaşımızın boynunun borcudur. Zulme uğramış, işgal edilmiş, sömürülmüş neresi varsa oraya kadar uzanan bir strateji izleyen hükümetimizi takdir ediyoruz. Aynı kaderi paylaşan Azeri kardeşlerimizi de mücadelelerinde yalnız bırakmayarak yanlarında yer alabilme kudretine ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.