Doğunun Nabzı Haber Portalı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ONAY BEKLİYOR

ONAY BEKLİYOR
Tülay GENÇ
Tülay GENÇ( tulaygenc211@gmail.com )
23
30 Eylül 2020 - 14:29

Halk eğitim merkezinde çalışan usta öğreticiler üç haftadır e devlet üzerinden yaptıkları başvuruda hep sorunlarla karşılaştılar.

Sistem gayet net ve güzel anlatılmış doğru okuyup uygulayınca hiç bir sorun yaşanmayacak. Sistemi anlamayan usta öğretici ve görevli memur arkadaşlar her seferinde farklı cevap vererek sistemi bulmacaya çevirdiler. Okuduğunuzu doğru okumak ve anlayabilmek ne büyük bir nimettir. Kendisine ve insanlara faydalı olabilmek bir ışıktır. Her ışık daha aydınlık yarınlara kapı açmaktır.

Yarınlara doğru adımlarla yürümek önümüzde yığılan gereksiz engelleri bir tarafa atıp yolumuza devam etsek ne güzel olur. Bazı engeller yüreğimizi burkuyor o yüzden bir yerlerde oturup bekliyoruz belki önümüze çıkan her engel doğruya ve güzele bir adım daha yaklaştırıyor tabi eğer bizlero engelli ortadan kaldırıp yolumuza devam edebiliyorsak…

Usta Öğreticiler bir kaç gün uğraşıp sisteme dosyalarını yükleyip her ilçeye müracaat yaptıktan sonra on gün boyunca sayfalarını kontrol ettiklerinde onay bekliyor yazısını gördüler.

Bütün ilçelere müracaatını yapan usta Öğreticiler bu seferde her ilçenin farklı puanları karşısında şaşırdılar. Hatta bazı ilçeler aynı branşta müracaat eden usta öğreticilere uygun değil veya reddetti. Oysa sistem her yerde aynı bu farklılığın sebebi ne? Tabiki okuduğunu anlayamamak yada sistemin yapısını öğrenmek halk eğitim merkezinde çalışan memur arkadaşlara ağır geldi.

Yıllarca halk eğitim merkezinde çalışan usta öğreticiler bu sefer halk eğitim merkezlerine gidip sorunlarını anlatmak isterken bazı memur arkadaşlarımız sistemi kendileri bilmediği halde usta öğretici arkadaşları günlerce kapının önünde beklettiler.

Bize verilen görev ne ise o görevin niteliklerini doğru öğrenelim hiçkimseyi mağdur durumda bırakmayalım.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.