Doğunun Nabzı Haber Portalı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

SİZE NE OLUYOR DA ALLAH YOLUNDA HARCAMA YAPMIYORSUNUZ ?”

SİZE NE OLUYOR DA ALLAH YOLUNDA HARCAMA YAPMIYORSUNUZ ?”
Hayrunnisa
Hayrunnisa( hayrunnisa@gmail.com )
48
24 Eylül 2020 - 19:54

“SİZE NE OLUYOR DA ALLAH YOLUNDA HARCAMA YAPMIYORSUNUZ ?”

(HADİD,10)

“Herhangi birinize ölüm gelip de “Ey Rabbim! Beni yakın bir zamana kadar geciktirirsen de sadaka verip iyilerden olsam!” demeden önce, size rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcayın”

( Münafikun,10)

Değerli canlar, nedense tamamının kendimize ait olduğunu sandığımız(!) nimetlerden başkalarına da vermemiz teklif edildiğinde suratımız düşüyor ve canımız sıkılıyor. Öyle ya bu nimetleri bizler kendi çabamızla kazanıyoruz(!). Niye hiç tanımadıklarımıza verelim ki?

Halbuki çalışabilecek kadar sağlıklı olmamızı hiçbir zaman hesaba katmıyoruz. Yatalak, hasta, çalışamayacak kadar engeli bulunan biri olsaydık şuan elimize geçen parayı kazanabilecek miydik? Bunun bir şükrü olsa gerek. Hem aç ve ihtiyaç sahibi olanlara tanık olduktan sonra evimizde onlarca yemeğin süslediği, yediğimizin önümüzde yemediğimizin artık iki buzdolabına anca sığdığı sofralarımızda iştahla oturmak nasıl bir ruh halini ortaya koyar?

Çevremizde sürekli geçinememekten şikayet eden ama AVM’lerden çıkmayan, marketlerde alış-veriş sepetleriyle sıraya giren insanların sayısı her geçen gün fazlalaşıyor. Elbette ki kazandığımızı harcamak hakkımız ama sırf indirime girdi diye ihtiyacımız olmadığı halde ayakkabılar, giysiler alıyorsak, bu Rabbimizi üzmez mi sizce? Hele de yaşama garantimizin olmadığı bir zaman dilimindeysek.

Fazla söze hacet yok canlar. Örnekler sıralanırsa sayfalar yetmez. “Ancak akıl sahipleri öğüt alır” (Rad, 11) ayetiyle sözlerimizi burada bitirelim…

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.