Doğunun Nabzı Haber Portalı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan: Tablo memnuniyet verici

Rekor kıran ihracat rakamları ile ilgili açıklama yapan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan: Tablo memnuniyet verici
06 Ocak 2021 - 9:20

Ülkemizin 2020 yılı ihracatına dair rakamlar Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan tarafından açıklandı. Rakamlar incelendiğinde ortaya çıkan tablo memnuniyet verici. 2020 yılında hedeflenen ihracat rakamları yakalanmakla birlikte Aralık ayı ihracat rakamları ile en yüksek aylık ihracat rekoru da kırılmış oldu. Bu tarihi başarıya imza atan ihracatçılarımızı yürekten tebrik ediyorum.

Bu rakamlar iş dünyamızın mücadele ruhunu ve her şart altında başarıya ulaşma azmini ortaya koyması açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Bu rakamlar küresel ekonominin daraldığı, ülkemize yönelik ekonomik saldırıların etkisini hissettirdiği ve pandemi dolayısıyla ekonomilerin derinden sarsıldığı bir ortamda elde edilmiş olması ekonomimizin direncini göstermektedir.

Devletimizin dinamik olarak aldığı ekonomik tedbirler ve uygulamaya koyduğu destekler vasıtasıyla oluşan iyileşme trendinin artarak devam edeceğine yönelik bir gösterge olarak değerlendiriyor ve 2021 yılında da aynı azim gayretle üretmeye devam ederek ülkemizi hep birlikte daha ileri taşıyacağımıza inanıyorum.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.