Doğunun Nabzı Haber Portalı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

‘Türkiye’nin hakkını kimseye gasp ettirmeyeceğiz’

Doğu Akdeniz’de yaşanan sıcak gelişmeler ve peşi sıra yapılan karşılıklı hamleler gündemdeki yerini korurken Türkiye tek yürek oldu. Sıcak denizlerde adeta satranç oynayan Türkiye, haklı davasında vatandaşlarından tam destek görüyor. TMVB, hükümete tam destek verdi. Türkiye Milletvekilleri Birliği (TMVB) yaptığı yazılı açıklamayla Doğu Akdeniz’deki hukuksuz oyunlara sert tepki gösterdi.

‘Türkiye’nin hakkını kimseye gasp ettirmeyeceğiz’
14
29 Ağustos 2020 - 8:47

TMVB Başkanı Ramazan Başak’ın imzasını taşıyan basın açıklamasında, “Ülkemiz, Doğu Akdeniz’de uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını sonuna kadar savunacaktır” denilerek, çifte standartla hareket eden batının beyhude çabalarının Türkiye’nin şahlanışına engel olamayacağı vurgulandı.

Birlik Başkanı Başak’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervi, mavi vatanın kıymetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Dış güçlerin hazımsızlığı her geçen gün artmaktadır. Ülkemizin kalkınmasına ve milletimizin refahına kastetmek isteyen mihraklar uluslararası hukuku hiçe saymaktadır. Ancak, tek vücut olan Türkiye, dün olduğu gibi bugün de haklı davasını sonuna kadar savunacak ve hukuksuzluğa geçit vermeyecektir. Tıpkı ecdadımız gibi ülkemize kasteden hiçbir güce fırsat vermeyerek adaletsiz çabaları başarısız kılacağız. Millet olarak Türkiye’nin hakkını kimseye gasp ettirmeyeceğiz. Ülkesi ve milleti için çalışan hükümetimizi var gücümüzle desteklemeye devam edeceğiz. Haksız, hadsiz, boş tehditler bizi rotamızdan saptıramayacaktır. Dünyadaki tüm haksızlıklara karşı nasıl sesimizi yükseltiyorsak, bize yapılacak hiçbir haksızlığa da müsaade etmeyeceğiz. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkezi ile bir vücut olan 83 milyonluk Türkiye’nin şanlı tarihinde asla kimseye boyun eğmek yoktur. Tek yürek olarak, inançla tüm zorlukları aşacağımıza inanıyorum.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.