Doğunun Nabzı Haber Portalı

Ürküten araştırma! 13 kat fazlası olabilir

ABD’nin bazı bölgelerinde yeni tip koronavirüs vakalarının açıklanan resmi verilerden 2 ila 13 kat fazla olabileceği belirtildi.

Ürküten araştırma! 13 kat fazlası olabilir
22 Temmuz 2020 - 8:17

ABD’de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yapılan araştırmada, ülkenin bazı eyaletlerindeki vaka sayısının mevcut resmi kayıtların çok üstünde olduğu kaydedildi. Koronavirüs vakaları, açıklanan rakamların 2 ila 13 kat üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

AÇIKLANAN RAKAMLARIN AZ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Araştırmada, salgına yakalanan çoğu kimsenin belirti göstermediği veya doktora gitmediği için virüsün toplum içinde dolaştığı, bu nedenle vaka sayısının mevcut rakamlardan çok daha fazla olduğunun düşünüldüğü belirtildi. 10 eyaletteki 10 şehirde klinik ve hastane testlerini inceleyen araştırmacılar, ayrıca virüsün ülke nüfusunun çok az bir kısmına temas ettiğini belirledi.

TOPLUM BAĞIŞIKLIĞI OLDUKÇA DÜŞÜK

Virüs, San Francisco, Utah, Minneapolis, St. Paul gibi şehirlerde nüfusun sadece yüzde 1 ile 2,2’sine temas ederken, bu oranın yüzde 23,3 ile en fazla New York’ta olduğu kaydedildi. Yetkililer, toplum bağışıklığı için nüfusun en az yüzde 60-70’inin virüs ile temas etmesi gerektiğine işaret ederek, ABD’nin henüz bu seviyenin çok uzağında olduğunun altını çizdi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Copyright © 2014-2022 - Tüm hakları saklıdır. Seyhanlar Ajans - www.seyhanlarajans.com.tr