Doğunun Nabzı Haber Portalı

WhatsApp’ta e-ticaret dönemi başlıyor

WhatsApp, mesajlaşma uygulaması olmaktan çıkarak e-ticaret sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. WhatsApp’a gelecek yeni özelliğin detayları haberimizde.

WhatsApp’ta e-ticaret dönemi başlıyor
26 Haziran 2021 - 22:55

WhatsApp, sadece mesajlaşma platformu kimliğine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Uygulamaya her geçen gün eklenen özellikler kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. WhatsApp Pay ismiyle para göndermeyi belirli ülkelerde mümkün kılan şirket şimdi de alışveriş tarafına yöneliyor.

Facebook, WhatsApp uygulamasına alışveriş özelliğini entegre etti. İnsanlara yeni bir alışveriş ortamı yaratan şirket böylelikle e-ticaret sitelerine rakip olma hedefini ortaya koydu.

WhatsApp çoklu cihaz desteği hakkına yeni bilgiler

Rekabet Kurulu WhatsApp soruşturmasının kararını açıkladı

WHATSAPP ALIŞVERİŞ ÖZELLİĞİ AÇILDI

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Salı günü WhatsApp‘ta kullanılmak üzere dört alışveriş özelliğini açıkladı. Yakın zamanda Facebook, Instagram ve WhatsApp platformları üzerinden alışveriş yapmak mümkün olacak. WhatsApp’taki mağazaların görevlileri kullanıcılarla iletişime geçecek. Böylelikle satın almadan önce işletmelere ürün hakkında soru yöneltilmesi mümkün olacak. Facebook Marketplace bünyesinde yer alan dükkanlar Instagram ve WhatsApp’la da uyumlu çalışacak.

Instagram Görsel Arama kullanıcıların fotoğraf çekerek ürünleri daha kolay bulmalarını sağlayacak. Mağazadaki reklamlar kullanıcının ilgisini çeken ürünleri baz alarak gözükecek. Bu sayede kullanıcı kendisine özel bir deneyimle karşılaşacak. Facebook Marketplace bünyesindeki mağazalar şimdilik ABD’de faaliyet gösterecek. Ancak WhatsApp bunun aksine birkaç farklı ülkede aynı anda erişime açacak.

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Copyright © 2014-2022 - Tüm hakları saklıdır. Seyhanlar Ajans - www.seyhanlarajans.com.tr